Asutaja

U.S. Investi ainuaktsionär – hr Urmas Sõõrumaa

Urmas Sõõrumaa on eraettevõtja ja rahvusvaheline investor. Ta hakkas oma investeerimisportfelli ehitama 90ndate alguses, kui asutas turvateenuseid pakkuva firma nimega ESS Grupp. Ettevõte sai Baltimaades 5 aastaga turuliidriks ja hoiab seda positsiooni tänaseni. Aja jooksul kasvasid tema turvasektori investeeringud kiiresti ning viisid lõpuks U.S. Investi moodustamiseni, mis tegi investeeringuid mitmesse äriettevõtetesse, keskendudes esialgu ehitus-, kinnisvara-, kinnisvarahaldus-, ja turvafirmadesse teistes piirkondades.

U.S. Investi tegevuse tipphetked:

  • 1998. Aastal müüs Urmas Sõõrumaa 65% ESS Grupi aktsiatest Falck Grupile ning sisenes mõne aasta pärast Venemaa turvaärisse.
  • 1999. aastal hakkas U.S. Invest tegutsema kinnisvaraarenduse valdkonnas.
  • 2001. aastal erastas see Tallinna linnavalitsuselt kinnisvarahalduse ettevõtte Minu Vara, mis sai 5 aastaga turuliidriks.
  • 2005. aastal asutati Peterburis kinnisvarahalduse ettevõte Lisaks edu saavutamisele erinevates tegevusalades, sisenes U.S. Invest ka energiasektorisse, asutades Tallinnas Väo elektrijaama.
  • 2008. aastal müüs U.S. Invest kõik oma Eesti turvaäri aktsiad ettevõttele G4S Baltics ning asutas Ukrainas turvafirma nimega USS Security.
  • 2010. aastal müüdi kõik kinnisvara haldusfirma aktsiad globaalsele teenusepakkujale ISS A/S. Lisaks oli firma osaliselt väljunud energiasektorist.

Hetkel on Urmas Sõõrumaa seotud mitme ühiskondliku ettevõtmise ja heategevusliku sihtasutuse tööga. Ta on töötanud järgmistel ametikohtadel: riigiettevõtete Eesti Energia ja Eesti Raudtee nõukogu esimees, Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni juhatuse liige, Eesti Tennise Liidu direktor jt. Ta on ehitanud ka ühe Põhja-Euroopa suurimatest tennisekompleksidest – Tallinnas asuva Tere Tennisekeskuse. Lisaks on Urmas Sõõrumaal ainulaadne enam kui 1000 taiesest koosnev kunstikollektsioon, mida ta eksponeerib osaliselt Tallinna südalinnas asuvas U.S. Art kunstigaleriis.

U.S. Investi ainuaktsionär hr Urmas Sõõrumaa

English| Eesti keel